Implanty standardowe

Implantologia to nowoczesna i skuteczna metoda odbudowy braków w uzębieniu, która pozwala pacjentom uzyskać niezwykły komfort, a także najwyższą estetykę. Chirurg zapewni Państwu wybór spośród najlepszych możliwości uzupełnienia zębów.

Stosujemy najnowocześniejsze systemy Straumann, Biomet 3i, ICX. Implanty odczuwane są przez pacjenta jak naturalne zęby, a co najważniejsze są trwałe i bezpieczne oraz bardzo wytrzymałe. Dzięki temu Państwa uśmiech znów będzie wyglądał zdrowo i estetycznie.

Czym jest implant?

„Sztuczny korzeń”, który wprowadzamy do kości szczęki lub żuchwy. Wykonywany jest z tytanu, a wszczepiony do organizmu nie jest traktowany jako ciało obce. Łączy się z odpowiednimi tkankami w procesie, który fachowo nazywany jest osteointegracją. Opiera się na nim uzupełnienie protetyczne.

Tak przygotowany „ząb” zapobiega występowaniu zmian zwyrodnieniowych stawów, kości i uzębienia. Implanty są niezwykle trwałe, a co ważne stwarzają możliwość osadzenia na nich korony, mostu lub protezy.

Kiedy najlepiej zastosować implanty?

Brak pojedynczego zęba:
Unikamy szlifowania (niszczenia) sąsiednich zębów.

Brak zębów trzonowych:
Dzięki implantom nie ma konieczności stosowania protezy opartej na dziąśle. Proteza taka nie jest komfortowa dla pacjenta, ponadto prowadzi do zaniku kości. Implanty pozwalają uniknąć protezy leżącej na dziąśle, będącej przyczyną dyskomfortu, bólu, zaniku kości.

Bezzębie:
Protezy powodują dyskomfort podczas jedzenia, są przyczyną zaniku kości. Wszczepienie dwóch – czterech implantów zapewnia dobrą stabilizację protezy, zapewniając pacjentowi komfort.

Procedura wszczepiania implantu:

Krok 1 – wizyta u chirurga

Podczas wizyty u chirurga, analizowane są potrzeby pacjenta i wykluczane ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Warto już na pierwszą wizytę zabrać ze sobą zdjęcie pantomograficzne (skierowania niedopłatnie wystawiamy w gabinecie).

Krok 2 – badania lekarskie

Każdy pacjent musi być poddany badaniom lekarskim. Niektóre choroby są bowiem przeciwwskazaniem do zabiegu wszczepienia implantów. Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego.

Krok 3 – wszczepienie implantów

Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest całkowicie bezbolesny. Pacjent podczas zabiegu jest znieczulony miejscowo. Standardowy zabieg polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu.

Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 2 do 6 miesięcy) na implantach wykonywane są uzupełnienia protetyczne (nowe zęby).

Krok 4 – Wizyty kontrolne.