O Mnie

O Mnie

Bartosz Startek

Dzień dobry,

nazywam się Bartosz Startek. Jestem absolwentem wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Po zakończeniu studiów rozpocząłem roczny staż podyplomowy w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu SPZOZ. W trakcie stażu miałem przyjemność poznać Dr. Krzysztofa Pakulskiego (ordynatora oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego), który nauczył mnie postępowania z zębami ósmymi zatrzymanymi i wprowadził w podstawy chirurgii.

Po zakończonym stażu przyszedł czas na pierwszą pracę w gabinecie stomatologicznym, prowadzonym przez Panią Dr. Jadwigę Maksoń-Kegels, specjalizującym się w protetyce stomatologicznej. Posiadana wiedza i doświadczenie, którą Pani doktor się podzieliła, dały mi możliwość rozwoju i zrozumienia zasad działania układu stomatognatycznego. W trakcie pracy zawodowej podnosiłem swoje kwalifikacje, uczęszczając na liczne, kursy, kongresy oraz zjazdy, zarówno w kraju, jak i za granicą, które oferowały jedynie możliwość zapoznania się z chirurgicznym „abc”. Każdy z nich wnosił nową porcję wiedzy, ale także wzmacniał mój niedosyt związany z chęcią posiadania najwyższego stopnia zawodowego – specjalizacji.

W 2013 roku przystąpiłem do krajowego konkursu na rozpoczęcie 6. letniego szkolenia specjalistycznego z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Spośród jedynie dwóch dostępnych miejsc w kraju, rekrutowanych dwa razy do roku, w oparciu o wyniki egzaminu, przyznano mi miejsce specjalizacyjne na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Nowe miejsce zapoczątkowało lawinę kolejnych zawodowych wyzwań. Pan Prof. dr hab. n. med. Bogumił Lewandowski wprowadził mnie w życie Oddziału i umożliwił wykonywanie procedur chirurgicznych, wcześniej obserwowanych na slajdach tzw. zaawansowanych kursów ;-).

W Rzeszowie poznałem również Panią Dr. Iwonę Cierplikowską i Pana dr. n med. Marka Adwenta, dzięki którym mogłem zgłębić tajniki leczenia implantologicznego.

W 2014 roku przeniosłem się, ze względów rodzinnych, na Oddział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu, gdzie pod skrzydłami dr n. med. Romana Sadowskiego specjalizuję się w zakresie leczenia złamań trzewioczaszki, chirurgii ortognatycznej, onkologicznej, rekonstrukcyjnej, plastycznej. Na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Opolu po dzień dzisiejszy rozwijam swoją pasję, a jej owocami jest, między innymi, autorski system narzędzi do przeszczepów kostnych oraz sterowanej regeneracji kostnej produkowany w Portugalii.

W 2015 roku odbyłem stypendium w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Carla Gustava w Dreźnie (Univ.-Prof. Dr. med. Dr. med. dent. Günter Lauer).

W 2016 roku podpisałem umowę z Kliniką Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Gliwicach (Prof. dr hab. n. med. Adam Maciejewski), gdzie podnoszę swoje umiejętności z zakresu chirurgii onkologicznej oraz uczę się mikrochirurgii rekonstrukcyjnej.

Gabinet Stardent Chirurgia Jamy Ustnej powstał w celu udostępnienia specjalistycznej diagnostyki i procedur dla mieszkańców Bolesławca i okolic. Jest to synteza doświadczenia zdobytego od autorytetów, specjalistów chirurgii szczękowo - twarzowej w ośrodkach referencyjnych, wojewódzkich, wojskowych i zagranicznych.